Bombax Zayıflama Tozu Bilgi ve Satış Ürün Görseli

Ne yersem düzenli kilo alırım?

Kuzey Amerika kilo vermeye takıntılı gibi görünüyor, ancak ağırlık kazanmak istiyorsanız ne olur? Bazı insanlar doğal olarak oldukça küçüktür ve zorbalığa maruz kalmanın etkilerini de hissederler. Hızlı metabolizması olan bir kişinin vücut ağırlığı kazanması çok zor olabilir. Bu kişiler için birkaç kilo bile fark yaratabilir. Doktorlar, vücut ağırlığının çok düşük olmasının, organ hasarı, kadınlarda menstrüasyon eksikliği ve kemik yoğunluğu kaybı gibi sağlık sorunlarına neden olabileceğini söylüyor.

Yeme bozukluklarından kurtarılan bireyler ayrıca, sağlıklı bir şekilde kilo almayı öğrenmekle ilgilenebilirler. Şekerli gazlı içeceklerin içilmesi ve bütün gün kızarmış patates kızartması yemesi kilo almanıza neden olur, ancak vücudunuz zayıf beslenme ve beslenme yetersizliğinden etkilenebilir. Beslenme uzmanları, sağlıklı kilo almanın en iyi yolunun doğal, bütün gıdaları tüketip kalori alımına dikkat etmeleridir.

Sağa yediğiniz zaman size sağlıklı kilo vermenize yardımcı olabilecek sağlıklı gıdalar

1. Kırmızı Et Yalın

Kilo almaya çalışıyorsanız, yağsız kırmızı etlerin tadını çıkarın. Biftek bir ton protein ve demir içeriyor. Ancak gıda uzmanları, bütün biftek kesimlerinin eşit tutulmadığı konusunda uyarıyorlar. Etin mermer olduğu yağ kesimlerini istersin. Bu et kesimleri daha fazla kalori içerecek, ancak aynı zamanda çok daha lezzetli olacaklar! Kaburga gözü, t-kemik, New York şeridi ve sığır bonfileğini arayın. Kırmızı et kolestrolü yüksektir, bu nedenle çoğu gıda uzmanı bunu sağlıklı bir diyetin parçası olarak haftada birkaç kez tavsiye etmemektedir. Doymuş yağlardaki sağlıksız bir diyet ile kombine edilmesi sağlık etkilerine neden olabilir.

2. Gerçek Fındık Yağları

Doğal fıstık ezmesi protein ve katı yağlarla doludur, bu da sağlıklı bir şekilde kilo almaya çalışan insanlar için mükemmel bir seçimdir. Bir çorba kaşığı yaklaşık 100 kalori içerir ve 4 gram protein içerir. Gerçek fıstık ezmesi folik asit, magnezyum, E vitamini ve B3 vitamini bakımından da yüksektir.

Yulaf ezmesiyle karıştırılmış fıstık ezmesinin tadını çıkarabilir, bütün tahıl ekmeğini bir dilim ekleyerek veya elmalar için bir daldırma gibi tadabilirsiniz. Bir fıstık ezmesi markası seçerken, hepsi doğal, yani bir ton şeker ve diğer katkı maddeleri eklenmediği için çeşit çeşitlerini bulmaya çalışın.

3. Tam Yağlı Süt

Diyetisyenler, kilo almaya çalışırken yapabileceğiniz basit bir ikamesin yağsız sütünü bütün süt için değiştirdiğini söylüyor. Yağ kaldıkça sadece 60 kalorilik bir bardak daha var. Sütü yağda tuttuğunuzda, vitaminler ve besinler çözümde kalır. D vitamini ve A’da bütün süt yüksektir.

Yulaf ezmesi, tahıl, soslar ya da sadece bir bardak süt gibi yağsız süt kullandığınız yere bütün süt ekleyin. Kahve içerisindeki sütten hoşlanıyorsanız, burada krema da kullanabilirsiniz.

4. Tropik Meyveler

Günde bir elma doktor tutar, ancak tropikal meyve kilo almanıza yardımcı olabilir. Mango, papaya, muz ve ananas gibi meyveler, gıda uzmanlarına göre şaşırtıcı seçeneklerdir. Niye ya? Bunlar doğal şekerlerle doludur ve size büyük enerji verebilirler.

Diyetinize meyve porsiyonları eklemek ağırlık kazanmak için mükemmel ve sağlıklı bir yoldur. Bir günde yeterli meyve ve sebzeyi yemeyi zor buluyorsanız, lezzetli bir smoothie yapmak için onları karıştırmayı deneyin.

5. Avokado 

Bu lezzetli yeşil sebzeler, diyetinize kalp-sağlıklı yağlar eklemek için mükemmel bir yoldur. Bir avokado’nun yarısı 140 kaloriyi içerir, fakat aynı zamanda yüksek oranda potasyum, folik asit ve E vitamini içerir Avokado da B vitaminleri ile doludur.

Salatalarda eklenen avokado tadını çıkarın, eti kesin veya tost üzerine serin. Ekmeğe yarım olgun bir avokado ve mevsimine tuz ve biber sürün. Lezzetli!

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )