Bombax Zayıflama Tozu Bilgi ve Satış Ürün Görseli

Göbek Ve Kalça Yağlarından Kurtulmak

Göbek Ve Kalça Yağlarından Kurtulmak

 

Göbek ve kalça yağlarından kurtulmak için tabii ki dengeli beslenme ve spor çok önemli. Ancak bazen ne yazık ki sadece diyet yaparak bölgesel incelme sağlamak mümkün değil…

 

 

Her bireyin vücut yapısı farklıdır. Yıllar içinde genetik, içsel ve dışsal sebepler de bu vücut yapısının üzerine eklendiğinde pek çok kişide yağlanma başlar ve bu yağlanma da vücutta homojen olarak dağılmaz; belli başlı alanlarda daha çok depolanır. Genel olarak iki tür bölgesel yağlanma vardır; bel çevresindeki yağlanma ve basen bölgesindeki yağlanma… Bel çevresindeki yağlanma sağlık açısından daha riskli bir durumdur.

 

 

Çünkü buradaki yağ hücreleri daha büyüktür ve iç organlara çok yakındır. O nedenle bel çevresi kalın olanlar basen çevresi kalın olanlara göre metabolik açıdan daha büyük risk altındadır. Yağlanmanın erkeklerde görülen şekli ‘andoit’ yani elma tipidir ve daha çok göbek bölgesinde oluşur. Kadınlarda ise ‘gynoit’ yani armut tipidir ve daha çok basen bölgesinde oluşur.

 

 

Hangi yöntemler etkilidir?

 

Göbek ve kalça gibi bölgelerdeki yağlanmadan doğru beslenme, düzenli egzersiz ve mezoterapi desteğiyle kurtulmak mümkün. Bölgesel zayıflama yöntemlerinin tümü aslında o bölgedeki yağ hücrelerinin büzüştürülerek, parçalanarak veya eritilerek o bölgeden uzaklaştırılması esasına dayanır. Bu işlemlerden herhangi biri uygulandıktan sonra da diyet ve spor yapılması, parçalanmış yağ hücrelerinin sorunlu bölgelerden atılmasını kolaylaştırdıkları için hastalara mutlaka önerilmelidir. Bu tavsiyelere uyan kişilerde tedavi başarısı artar.

 

 

Yağ dengesi önemli

 

Bölgesel zayıflama basitçe, vücudun belirli bir alanında biriken yağ dokusunun azaltılması, bu bölgelerde görülen cilt sarkmalarının, gevşek dokuların giderilmesi ve sıkılaştırılması anlamına gelir. Oranlı bir vücutta, vücut yağı bölgelere homojen şekilde dağılır. Bölgesel zayıflama uygulamalarında amaç oranı bozan bölgeleri sağlıklı bir şekilde inceltmektir. Hamilelik sonrası süreçteki hızlı kilo kaybıyla özellikle kadınlarda bölgesel yağ fazlalıkları ve cilt sarkmaları görülür. Çoğu zaman göbek ve kalça eriten diyetler veya besin takviyeleri şeklinde rejim uygulamaları ortaya çıkabilir. Sadece diyet yaparak veya inceltici bir ürün kullanarak belli bir bölgeden daha fazla kilo verilmesi diye bir şey söz konusu olamaz.

 

 

Mezoterapinin gücü

 

Bölgesel zayıflamanın en etkili yolu doğru beslenmek, egzersiz yapmak, mezoterapi, lipoliz gibi uygulamalar veya cihaz desteğidir. Mezoterapinin hedefi, kan ve lenf hareketlerini düzenleyerek vücutta bulunan yağ hücrelerine etki edip onları yok etmektir. Bu yöntem yağların toplandığı tüm bölgelere uygulanabilir. Mezoterapi uygulamasında ilaçlar mikro enjeksiyon tekniği uygulanarak sorunlu bölgenin 1-6 mm derinliğine ve aralıklarla enjekte edilmektedir. Lipolizde ise direkt yağ dokusunun içine yağ parçalamaya yarayan daha spesifik ürünler mezoterapi tekniğiyle uygulanır.

 

Nasıl uygulanır?

 

Tripollar radyofrekans teknolojisi üç elektrot (kutup) arasında akar.

– Kutupların dönüşümlü hale gelmesi güvenilir ve tolere edilebilir bir tedavi sağlar, soğutma gereksinimi olmaz.

– Derinliği kontrol edilebilir ve sadece tedavi alanıyla sınırlıdır.

– Tripollar radyofrekans klinik olarak aynı anda ve eşit biçimde hem yüzeysel (dermal) hem de derin (hipodermal) katmanları (20 mm) ısıtabilmektedir. Oysa mono-polar akım tüm vücuda öngörülmeyen bir biçimde akabilir.

– Tripollar radyofrekansı 1MHz’dir. Bu, yağ dokusu ve deri için en etkili frekanstır.

 

 

Yeni bir çözüm

 

Bölgesel yağlanma sorununu gidermek için yardımcı olarak kullanılan uygulamalar arasında son dönemde etkinliği ve faydaları kanıtlanmış ‘tripollar radyofrekans yöntemi’nden çok  başarılı sonuçlar alınmaktadır. Radyofrekans enerjisi zarar vermeden cildi ısıtarak yağ hücrelerinin eritilmesini ve kolajen üretimini tetikler. Bu sayede cilt elastikiyetini korur ve sıkı bir görünüm kazanır.

 

 

Yöntemin sonuçlarına dair…

 

– Daha sıkı, sağlam bir deri görüntüsü elde edilir.

– Sonuçlar ilk tedaviden itibaren görülmeye başlanır.

– 6-8 tedaviden oluşan kürler uzun dönemli sonuçlar sağlar.

– Deri ve kas sıkılaştırmada oldukça etkilidir.

– Güvenilir ve cerrahi olmayan bir mekanizmadır.

– Kol ve bacak içi sıkılaştırma, bölgesel incelme, kas güçlendirme, popo kaldırmada oldukça başarılı sonuçlara yol açar.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )